دسته‌بندی نشده

مت گالا

مهمترین اتفاق مد دنیا یعنی مراسم Met Gala 2023 با موضوع “کارل لاگرفلد: یک‌‌ ردیف زیبایی” در تاریخ 1 می انجام شد. مراسم Met Gala یک مهمانی خیریه به مهمانداری انا وینتور سردبیر مجله Vogue است که همه ساله در  دوشنبه اول ماه می در موزه هنر و مد متروپولیتن‌ نیویورک‌ برگزار‌ می‌شود.

این مراسم هر سال یک موضوع ناب را مورد هدف خود را قرار داده که عالی و برجسته‌ترین طراحان دنیا باید بر پایه آن موضوع، لباس طراحی کنند.در مقاله مت گالا 2022 به طور کامل به مراسم پارسال و تم آن توجه داده شده است. امسال از مهمانان خواسته شده بود تا به افتخار کارل لاگرفلد صاحب خانه‌ های مد مانند Chanel ،Fendi و… لباس بپوشند و ادای احترام کنند. همچنین این جشن وبرای مؤسسه لباس The Met کمک مالی جمع‌آوری می‌کند.

تم مت گالا 2023

بر‌اساس تم امسال طراحان باید با استفاده از نظرگاه‌های کارل لاگرفلد طراح مشهور که در سال ۲۰۱۹ فوت شد و ترکیب آن با استایل خاص برند خودشان لباس طراحی کنند.

البته باید گفت که این مساله، بسیار چالش بر انگیز بود،  زیرا با اینکه کارل یک طراح افسانه ای به شمار می‌آمد، اما از نظر طراحان زیادی، دیدگاه و نظر های او در دنیای مد امروز جایی ندارد مثلا کارل به طور معلوم از افرادی که وزن زیادی  داشتند، خوشش نمی‌آمد و به صراحت گفته بود که  آن ها افراد سست اراده هستند، در حالی که بخش بزرگی از دنیای مد امروز به افراد با سایز  پلاس تخصص داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *